یخ زدگی مواد غذایی داخل یخچال

یخ زدگی مواد غذایی

یخچال باعث یخ زدگی مواد غذایی شما میشود؟

در یخچال باز کردم و متوجه شدم شیر داخل یخچال یخ زده است. بطری آب داخل یخچال خیلی سرد شده است! اینچنین احساس میشود که یخچال سرمای فوق العاده ای دارد ولی به نظر میرسد فریزر خوب کار میکند. اگر ظرف ها و مواد غذایی در داخل فریزر یخ میزند، چه چیزی باعث میشود تمام مواد غذایی داخل یخچال شروع به یخ زدن کند؟ یخچال من خراب است؟
پاسخ سریع: اگر یخچال و فریزر شما “به طور ناگهانی” مواد غذایی و نوشیدنی های شما را منجمد می کند ، تنظیم دمای یخچال سهواً تنظیم شده است.
سعی کنید بخش یخچال و فریزر را روی متوسط تنظیم کنید. اگر یخچال شما اجازه می دهد دمای دقیق را تنظیم کنید ، آن را روی ۴ درجه یا کمی پایین تر تنظیم کنید. (در یخچال هایی که ترموستات میکانیکی دارند، این مشکل میتواند از زیاد بودن درجه ترموستات و یا معیوب بودن ترموستات باشد)

تعویض ترموستات یخچال فریزر

توجه: در بعضی از یخچال ها / فریزرها ، کنترل دما در فریزر ، سرما را برای بخش یخچال و فریزر نیز تعیین می کند.

۴ دلیل برای اینکه یخچال باعث یخ زدگی مواد غذایی میشود ؟

 1. تنظیم نبودن دمای یخچال
  راه حل : تنظیم نمودن دوباره یخچال و فریز
 2.  اگر کندانسور و لوله های پشت یخچال یخچال شما کثیف یا گرد و غبار هستند ، برای حفظ دمای فریزر در دمای انجماد ، کمپرسور باید سخت تر و طولانی تر کار کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، در برخی از مدل های یخچال و فریزر ، یخچال و فریزر می تواند مواد غذایی و نوشیدنی ها را خنک کرده و منجمد کند.
  راه حل : لوله های پشت یخچال (کندانسور) را تمیز کنید و گرد و غبار آن را بگیرید.
 3. دور درب فریزر شما واشر وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که آن را به درستی مهر و موم کرده است. اگر درب فریزر به درستی آب بندی نشود ، فریزر به طور مداوم کار می کند و باعث می شود بخش یخچال بیش از حد فریز شود.
  راه حل : آب بندی کردن واشر دور در یخچال
 4. یخچال های جدیدتر دارای مجرای هوا هستند که قابل تنظیم است. معمولاً در جایی قرار است که شیر قرار دارد آن را از بقیه یخچال سردتر کند.
  (راه حل : ممکن است در ناحیه ی اشتباه قرار گیرد ، بنابراین درب مجرای هوا را ببندید)
مطالب پیشنهادی  چه یخچالی بخرم ؟

برای جلوگیری از این مشکل در آینده ، یک دماسنج یخچال و فریزر ارزان قیمت خریداری کنید. نه تنها شما همیشه می دانید که دما در یخچال دقیقاً بالا می رود ، بلکه اگر دما نیز بالا برود یا پایین بیاید ، می دانید که تنظیم دما به طور سهوی تغییر کرده و نیاز به تنظیم دارد.اگر کسی دما را در یخچال به طور تصادفی تغییر داد ، ممکن است دفعه بعد تغییر کند و جهت خلاف آن تغییر کند و دمای یخچال نیز افزایش یابد (گرمتر شود). برای اطمینان از اینکه هرگز زیاد نمی شود ، باید دمای یخچال را تماشا کنید. اگر دما در یخچال افزایش یابد (گرمتر می شود) ، خطر ابتلا به بیماری ناشی از غذا نیز می تواند افزایش یابد. بنابراین به دمای یخچال و فریزر توجه کنید.

منبع : https://removeandreplace.com

علیرضا عبیری
علیرضا عبیری
چندسالی است که در حوزه لوازم خانگی مشغول فعالیت هستم علاقه مندم اطلاعاتی را در مورد عیب یابی راحتر لوازم خانگی در اختیار شما قرار دهم . امید است بتوانم با نظرات شما دوستان بهترینها را ارائه دهم با سپاس فراوان

0 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 4 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *