ارور E15 در ظرفشویی بوش و راه های رفع آن

ارور E15 در ظرفشویی بوش

ارور E15 در ظرفشویی بوش

ارور E15 در ظرفشویی بوش به کاربر اطلاع می دهد که ماشین دچار نشتی شده است و ماشین در برابر این مورد برنامه را قطع کرده است. ارور E15 به معنی است که آب وارد سینی دستگاه یا شناور گیر کرده است(سوئیچ مخصوصی است که سیستم محافطت را فعال می کند). اگر این سوئیچ نشت آب فعال شود سیگنالی به برد برای این مورد ارسال می شود و دستگاه بلافاصله خاموش می گردد.

علت های به وجود آمدن ارور E15 در ظرفشویی بوش

 • سنسور نشت به مشکل برخورده است.
 • انسداد سیستم زهکشی (فیلتر ، شیلنگ ، فاضلاب).
 • نازل ها فرسوده شده و یا فشار ضعیفی دارند.
 • در آبپاش آب نقص وجود دارد.

چگونه ارور E15 در ظرفشویی بوش برطرف کنیم

اگر با ارور E15 در ظرفشویی بوش رو به رو شدید ماشین ظرفشویی را در زاویه ۴۵ درجه کج کنید. این اقدام ساده باعث آزاد شدن گیر از سوئیچ نشتی می شود. با کج کردن دستگاه شما باید آب سینی را تخلیه کرده و آن را خشک کنید. معمولاً یک روز برای خشک شدن خوب کافی است. پس از چنین دستکاری با دستگاه ، به عنوان یک قاعده ، خطای E15 از بین می رود ، و دستگاه همانطور که انتظار می رود کار خود را ادامه می دهد. اگر خطا دوباره ظاهر شد ، باید دستگاه توسط متخصص بازدید شود.

ارور E15 در ظرفشویی بوشبخش هایی که میتواند در بروز E15 در ظرفشویی بوش موثر باشد:

 • مخزن ماشین ظرفشویی
  خیلی کم پیش می آید که مخزن آب در ماشین ظرشویی بوش دچار نشتی شود. باز هم این امکان با بالا بودن سن ماشین و یا نقص در تولید اتفاق بیوفتد
 • سنسور نشت آب 
  مواردی که سنسور نشت آب به مشکل بشود بسیار نادر است. اگر سنسور نقص داشته باشد ، حتی در صورت عدم وجود آب در سینی نیز می تواند کار کند. همچنین ، گاهی اوقات هنگام وقوع شکستگی روشن نمی شود.
 • آب پاش
  گاهی اوقات اتفاق می افتد که فشار آب ورودی توسط آب پاش تقسیم میگردد و این امر باعث جاری شدن آب در کف سینی شده و در نتیجه این ارور ظاهر میگردد.
مطالب پیشنهادی  ارور E2 در ماشین ظرفشویی بوش

نتیجه گیری: هنگامی که کد خطا E15 در ماشین ظرفشویی Bosch ظاهر می شود ، باید به دنبال علت نشت آب در سینی باشید. این ممکن است پارگی یکی از شیلنگ ها ، اتصال ضعیف قطعات دستگاه باشد. استفاده از ماشین ظرفشویی را ادامه ندهید تا علت نشت از بین برود.

منبع سایت: https://bosch-dishwasher-errors.com

علیرضا عبیری
علیرضا عبیری
چندسالی است که در حوزه لوازم خانگی مشغول فعالیت هستم علاقه مندم اطلاعاتی را در مورد عیب یابی راحتر لوازم خانگی در اختیار شما قرار دهم . امید است بتوانم با نظرات شما دوستان بهترینها را ارائه دهم با سپاس فراوان

1 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *