چگونه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

سرویس پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

چگونه پمپ ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

سرویس پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی:

در بیشتر ماشین های ظرفشویی خانگی از سیستم پروانه ای تشکیل شده است . این دو پروانه در بالا و پایین ماشین قرار گرفته است ، باله بالا به باله شست شو و باله پایین به باله تخلیه معروف است . پروانه در ظرشویی ها به شکل باد بزنی است این باعث میشود که اب به صورت بارانی است . پروانه ها وظیفه هدایت آب به سمت تخلیه را ندارند . مشکل  اصلی که برای این پروانه ها پیش می آید موادغذایی و مواد شوینده در پروانه ها گیر کرده و باعث افت فشار آب در دستگاه میشود . علاوه بر پروانه پمپ تخلیه با واشر ویک حلقه O شکل تشکیل شده است که باید پس از مدتی تعویض گردد .

برای سرویس پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی:

مرحله اول: آماده شدن

دستگاه را از برق کشیده و از الکتریسیته ساکن در بدنه ماشین مطمئن شوید.

مرحله دوم: دسترسی به پمپ تخلیه

با استفاده از یک پیچ گوشتی قاب های ماشین را باز کرده تا به قسمت موتور و پمپ دسترسی پیدا کنید. پمپ به صورت یک بیضی است که کاملا مشخص است . به طور کلی کمربندی در دور پمپ و در قسمت های پایینی پمپ مشخص است ، قسمت های پایینی بیشتر در معرض آسیب هستند.

مرحله سوم: آزاد شدن پمپ ظرفشویی

در این مرحله آزاد کردن لوله های ورودی و خروجی پمپ می باشد ، پمپ ها معمولا با دو تا چهار پیچ بزرگ محکم به بدنه متصل شده اند .پمپ ها در ماشین های قدیمی معمولا جای حرکت کمتری داشته اند . با توجه به قالب کلی تمام پمپ های تخلیه که داراری یک موتور ، بوش و کاسه نمد است اگر از ناحیه بوش یا کاسه نمد ایرادی دیدید پمپ را تعویض نمایید . در بییشتر مواقع با سرویس پمپ تخلیه مشکل برطرف میشود و لزومی به تعویض پمپ نیست .

مطالب پیشنهادی  ظرفشویی جدید سامسونگ با قابلیت Stormwash
علیرضا عبیری
علیرضا عبیری
چندسالی است که در حوزه لوازم خانگی مشغول فعالیت هستم علاقه مندم اطلاعاتی را در مورد عیب یابی راحتر لوازم خانگی در اختیار شما قرار دهم . امید است بتوانم با نظرات شما دوستان بهترینها را ارائه دهم با سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *